Çift Bayrak: Dünyada en çok oynanan, klasik paintball oyunudur.

2016-02-21

çift Bayrak: Dünyada en çok oynanan, klasik paintball oyunudur. Takımlar oyun alanının iki ucunda bulunan kalelerden başlarlar. Amaç karşı takımın kalesinde bulunan bayrağı alıp önceden belirlenmiş noktaya getirmektir.

Tek Bayrak: Kale takımının bayrağı koruduğu, diğerinin ise ele geçirmeye çalıştığı bayrak oyunudur.

Başkanı Koru: Oyunculardan biri veya isteğe bağlı olarak bir hakem ya da seyirci; “başkan” seçilir. Takımlardan biri “Başkan’ın Adamları” yani korumalarını oluştururken, diğer takım “Saldırganlar” rolünü üstlenmektedir. Senaryonun hedefi başkanı belli bir sürede ana istasyondan çıkartıp, hedef istasyona ulaştırmaktır.

Rehine Operasyonu: Bu senaryoda da yine bir oyuncu veya isteğe bağlı olarak bir hakem ya da seyirci; “Rehine” olmakta ve “Hakim Tepe”de “Saldırganların elinde rehin tutulmaktadır. “Kurtarıcıların görevi ise verilen süre dolmadan rehineyi “sağlam olarak” kurtarmaktır.

Son Adam: Bu oyunda herkes tektir. Süre kısıtlaması yoktur. Elenmeden kalan son oyuncu kazanır. Senaryonun en ilginç yönü “Geçici Anlaşmalar” kuralıdır. Bu kural gereği oyuncular kendi aralarında diğer oyuncuları eleyinceye kadar birlikte çalışmak için geçici olarak anlaşabilirler. Fakat bu anlaşmalara sadık kalmak zorunda değildirler!

Buddy: “Son Adam” senaryosuna benzer, ancak bu senaryoda 2 kişilik timler söz konusudur ve geçici anlaşma yapma imkanı yoktur. Elenmeden kalan son tim oyunu kazanır.

İki Takım Girer; Bir Takım Çıkar: Aslında klasik bir speedball, Combat senaryosu olan oyunun kuralları basittir; oyun alanına 2 takım girer; kalan kazanır!

Tavşan Kaç: Oyunculardan biri “Tavşan” olur; diğer oyuncular ise “Avcı”.

Sayfamızı Paylaşın